Antalya’da Denizin Ve Doğanın Tadını Çıkarın

Zengin bitki örtüsü, karstik yer şekilleri ve birbirinden farklı plajları ile bilinen Antalya, Türkiye’nin en büyük beşinci şehri olarak bilinir. Bahar ve yaz aylarında bölgedeki nüfus turistler nedeniyle daha fazla artış gösterir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu şehirde tatil planı yapan turistler keyifli ve eğlenceli zaman geçirme fırsatı elde edebilirler. Sıcak ve nemli havasından sıkılan ve sağlık sorunları yaşayan bireylerin ise belirtilen şehri yaz aylarında ziyaret etmeleri gerekir.

Kaleiçi Ve Marina

Antalya’nın merkezinde yer alan Kaleiçi ve Marina, tatilcilerin ilk uğrayacakları noktalardan bir tanesidir. Kaleiçi çevresinde adından da anlaşılacağı gibi büyük ve uzun surlar bulunur. Hemen yakınında yer alan marina ise turistlerin keyifli vakit geçirecekleri restoran ve kafelere ev sahipliği yapar. Antalya hakkında hiçbir fikri olmayan bireyler Kaleiçi ve Marina çevresini gezerek bölgeyi daha iyi bir şekilde tanıyabilirler.

Lara Plajı

Antalya’da yaz aylarında turistin yoğun olduğu zamanlarda denize girilebilecek noktalardan bir tanesi Lara plajıdır. Antalya’nın güneydoğusunda yer alan plaj, Muratpaşa ilçesine bağlıdır. Altın kum plajı olarak da bilinen sahil, merkeze uzak olması nedeniyle tatilciler tarafından daha az ilgi görür. Dalgalı ve serin denizleri sevmeyen bireyler Lara plajının ılık suyunda keyifli vakit geçirebilirler.

Antalya Müzesi

Antalya, Alanya ve çevresinde yer alan diğer ilçelerde önceleri birbirinden farklı uygarlıklar yaşamıştır. Roma imparatorluğu da başta olmak üzere özellikle Helenistik dönemden kalan yapıların tamamı, Antalya müzesinde sergilenir. Tarihi kalıntıları, uygarlıklara ait heykelleri incelemek isteyen bireyler, sabah saat 09.00 ve akşam 20.30 zamanı içerisinde müzeyi ziyaret edebilirler. Büyük bir alana kurulan Antalya müzesi, bölgenin en önemli kalıntılarının sergilendiği mekanlardan biridir.

Perge Antik Kenti

Her ne kadar denizi ve kumsalları ile ünlenmiş olsa da Antalya’da birbirinden farklı antik şehirlerde ve uygarlıklara ait yapılar bulunur. Bunlardan bir tanesi olan Perge Antik kenti, büyük ve görkemli akropolisi ile bilinir. Helenistik dönemlerden kalan birbirinden farklı yapının yer aldığı antik kent kalıntıları şuanda büyük bir titizlik ile korunmaktadır.