Antalya Kalkan Kaputaş Plajı


Kaputaş Plajı

Antalya’nın muhteşem bölgelerinden biri olan Kaş ilçesi turizm olarak önemli unsurları bünyesinde barındırıyor.Kaş’ta bulunan Kaputaş Plajı turistler ve tatilciler tarafından yoğun ilgi görüyor.Antalya tatilinizde kesinlikle Kaş’ı ziyaret etmeli ve Kaputaş Plajında denize girmelisiniz.

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı olan Kaputaş Plajı, dünyaca ünlüdür. Kanyonların arasında kalan Kaputaş Plajı, bu nedene ulaşımda zorlayıcıdır fakat tüm zorluklara rağmen mutlaka gidilerek görülmesi gereken yerler arasındadır. Yapılan son çalışmalar ile birlikte Kaputaş Plajı’na gitmek isteyen kişilerin araçlar ile bölgeye ulaştıktan sonra 193 basamaklı merdiven ile kumsala ulaşması gerekmektedir. Merdivenlerden inmek başlangıçta zor olmasa da tüm günün yorgunluğunun ardından dönüş için bazen yorucu olabiliyor.

Özellikle denizinin renginden dolayı her yıl binlerce yabancı ve yerli turist burayı ziyaret ediyor. Turkuaz rengiyle birlikte suyun tertemiz olması burayı eşsiz kılan en büyük özellik. Fakat buraya resmi tatillerde ve hafta sonu giderseniz çok kalabalık bir plajla karşılaşmanız olası. Bu yüzden hafta içi veya sakin günlerde gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Kaputaş Plajı’na Giderken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaputaş Plajı kısa ziyaretler için çok ideal değildir. Günübirlik geziler için bu bölgeyi tercih edebilir, gün boyunca Kaputaş Plajı’nın ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Konumu ile genelde sakin ve dalgasız bir denizi olan Kaputaş Plajı bu bakımdan yüzmeyi sevenler için ideal bir seçenek sunar. Bölgede son zamanlarda özel bir çalışma yürütüldüğü için buraya gelen misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına hizmetler sunulmaya başlanmıştır.

Kaputaş Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Harita ve Yol Tarifi

Kaputaş Plajı Antalya – Fethiye yolu üzerinde bulunuyor. Buraya gitmek isteyen kişilerin Antalya’dan veya Fethiye’den ilk olarak Kaş’a gitmesi gerekmektedir. Dalaman bölgesindeki kişiler daha kısa sürede ulaşabilir. Kaş’tan Kalkan’a giden dolmuşlara binerseniz yol üzerinde, tam plaj basamaklarının olduğu yerde inip ardından aşağı inerek mavi renginin tonlarına ulaşabilirsiniz. Kaş – Kaputaş Plajı arası 20 kilometredir.

Mavi bayraklı bir sahil olan Kaputaş Plajı, kumundan özel coğrafi yapısına kadar çok özel bir örnektir. Bu bakımdan giden pek çok kişi günün sonunda buradan mutlu bir şekilde ayrılır. Kaputaş Plajı’na gitmek isteyen kişiler için alternatif seçeneklerden birisi tur tekneleridir. Antalya ve civardaki bölgelerden Kaputaş Plajı’na özel günü birlik turlar düzenlenir. Üstelik bölgede düzenlenen pek çok turda Kaputaş Plajı’na uğranarak burada yüzme molası verilmektedir. Karayolu ile bölgeye gitmek istemeyen kişiler turları da değerlendirebilir.

Kaputaş Plajına Giriş Ücretli Mi? Giriş Ücreti Ne Kadar?

Bu soruyla sıkça karşılaştığımız için böyle bir alan açma gereği duyduk. Kaputaş Plajı ücretsiz bir şekilde hizmete açılmıştır. Bölgeye gitmek isteyen kişilerin özel ihtiyaçları dışında herhangi bir ödeme yapmasına gerek yoktur.